Xenon light sistem
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Xenon light sistem

info: 063 8 206 500
 
PrijemPrijem  GalerijaGalerija  Latest imagesLatest images  TražiTraži  Registruj seRegistruj se  PristupiPristupi  

 

 Pitanja

Ići dole 
2 posters
AutorPoruka
Admin
Admin
Admin
Admin


Broj poruka : 164
Godina : 39
Lokacija : Stara Pazova
Datum upisa : 09.09.2008

Pitanja Empty
PočaljiNaslov: Pitanja   Pitanja Icon_minitimeNed Apr 26, 2009 12:16 am

Ako imate pitanja mozete postaviti ovde
Nazad na vrh Ići dole
https://xenon-svetla.serbianforum.info
aleknez




Broj poruka : 4
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 28.11.2009

Pitanja Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitanja   Pitanja Icon_minitimeSub Nov 28, 2009 2:28 pm

Pozdrav admin-u, čuli smo se jednom prilikom, nudio sam ti bad look haubu ako se sećaš! Imam sledeći problem.
Na golfa trojku sam naknadno ugradio električne retrovizore, originalne (sa stranca) koji naravno imaju ogledala sa grejačima.
Grejači su povezani paralelnom vezom, tj. oba plusa vezana u čvor i prikačena na dovod struje grejača zadnje šoferšajbne posle prekidača.
Masa je uzeta negde sa karoserije. Uključivanjem prekidača za grejanje zadnje šorefšajbne, grejači na retrovizorima dobijaju napon (12V) ali ne rade. Grejači su omski ispitani, i koliko se sećam, jedan pokazuje totalnu provodnost (pišti mi digitalni instrument) a drugi neki otpor od recimo 300 oma. Oba grejača su probana i priključena i direktno na ACU, i ni jedan ne daje znake života.
Znači, da li imaš iskustva kako ih treba povezati? Da li su trebali da idu preko nekog releja za grejač zadnje šoferke, da li su pogrešno povezani, ili jednostavno crkli? Sad

Drugo pitanje koje imam je vezano za ugradnju prednjih podizača stakala. Imam ugradjene fabričke ručke sa prekidačima i originalnim konektorima, ali nemam motore! Znači, da li si radio i koliko bi koštalo, ti univerzalni podizači na fabričke prekidače, ili da ti donesem fabrički el. podizače (ako možeš i ti da nabaviš, koja bi cena bila) i ti mi ih ugradiš? Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
Admin
Admin
Admin
Admin


Broj poruka : 164
Godina : 39
Lokacija : Stara Pazova
Datum upisa : 09.09.2008

Pitanja Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitanja   Pitanja Icon_minitimeSub Nov 28, 2009 10:37 pm

Sto se tice grejaca... nema tu sta,plus i minus i treba da rade,jesi probao da okrenes zice?

Polovni fabricki el.motori sa komplet sinama su oko 70 eura/komad

oni naknadni Kinezi su oko 70 eura/par.. to su cene bez ugradnje...
Nazad na vrh Ići dole
https://xenon-svetla.serbianforum.info
aleknez




Broj poruka : 4
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 28.11.2009

Pitanja Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitanja   Pitanja Icon_minitimeSub Nov 28, 2009 11:12 pm

Naravno da sam probao da okrenem žice, ali opet isto.... ali probaću ponovo da budem siguran. Znači, onda ostaje da su vrisnuli?

Koja je cena ugradnje originalnih a koja Kineza? I da li može da se ugrade na fabričke prekidače, pošto sam čuo da je to sex? A ovi fabrički imaju na motorima imaju po 12 kontakata.... Video sam fabričke naknadno ugradjene, radi čak i ono da kad malo drže dužiš da se skroz otvori ili kroz zatvori. Po priči jednog sevisera taj modul je ugradjen u motor podizača samo treba dobro da se poveže.
Nazad na vrh Ići dole
aleknez




Broj poruka : 4
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 28.11.2009

Pitanja Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitanja   Pitanja Icon_minitimeNed Nov 29, 2009 10:13 pm

Uzeo sam druga ogledala kod drugara, desni pokazuje skroz provodnost i greje kao lud, a levi pokazuje 20 oma i greje skoro da ne greje.... izgleda da je u nekom prekidu... Inače moji pokazivali jedan 170 oma, a drugi 1200 oma, ladni kao led.... Izgleda da ću morati da se otvorim za jedan novi.
Nazad na vrh Ići dole
Admin
Admin
Admin
Admin


Broj poruka : 164
Godina : 39
Lokacija : Stara Pazova
Datum upisa : 09.09.2008

Pitanja Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitanja   Pitanja Icon_minitimeNed Nov 29, 2009 10:38 pm

Cekaj ti sad imas fabricke rucne podizace? U svakom slucaju ima zezanje oko toga... ruke su oko 50 eura da se postave 2 el.podizaca sa instalacijom
Nazad na vrh Ići dole
https://xenon-svetla.serbianforum.info
aleknez




Broj poruka : 4
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 28.11.2009

Pitanja Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitanja   Pitanja Icon_minitimeNed Nov 29, 2009 11:21 pm

Da, imam fabričke ručne podizače s tim što sam ugradio ručke sa prekidačima i povezao ih da svetle kad upalim
poziciju... Ok je to cena, verovatno ću to odraditi kod tebe, pogotovo što vozimo isti auto i znaš ga u prste.
Drugar mi daje podizače za 100 eura sa sve konektorima i instalacijom, samo moram da mu dam moje ručne i sve to da izmenjamo kod njega u dvorištu.... A muka mi kad treba tapaciri da se skidaju...

Obzirom da je kraj meseca to će verovatno sačekati sledeću godinu, a u ovoj godini moram da razmislim za xenone i prskalice u braniku.... farove imam kao tvoje. Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Pitanja Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitanja   Pitanja Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Pitanja
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Pitanja
» Pitanja
» Pitanja oko ugradnje
» Ostala pitanja mozete postaviti ovde

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Xenon light sistem :: Elektrika - ostalo-
Skoči na: